Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

δύσκολες οι μέρες που ήρθαν, αλλά θέλω να ελπίζω πως με υγεία, πίστη και αισιοδοξία όλα θα τα ξεπεράσουμε.
   Από τα μηνύματά σας καταλαβαίνω πως όλοι λίγο πολύ δυσκολεύεστε με τα παιδιά, πώς να τα απασχολήσετε και πώς να τα βάλετε να διαβάσουν. Αν σας παρηγορεί σας λέω πως σε όλα τα σπίτια τις ίδιες δυσκολίες έχουμε όλοι. Υπομονή, υπομονή, υπομονή.
   Κάποιοι επίσης δυσκολεύεστε με τον υπολογιστή. Με τη συχνή χρήση θα εξοικειωθείτε κι εσείς και τα παιδιά.
    Αν θέλετε μπορείτε να περιηγηθείτε διαδικτυακά σε σελίδες που αξίζει να τις βάλετε και στις αγαπημένες σας:

Οδηγίες από το Υπουργείο Ψηφιακής Διακυβέρνησης για την υπεύθυνη χρήση των τηλεπικοινωνιακών δικτύων και υπηρεσιών

Ψηφιακό Σχολείο Διαδραστικά Σχολικά Βιβλία

Εκπαιδευτική Τηλεόραση στο Διαδίκτυο

Σας ευχαριστώ θερμά για τη συνεργασία, μένουμε σπίτι και παραμένουμε ενωμένοι σε όλο αυτό γιατί το περνάμε μαζί.

Ευχές για υγεία και δύναμη